Jesteśmy tu, by Ci pomóc

Ile wypiłeś przez telefon?

Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2016
Ile wypiłeś przez telefon?

Czy jesteś w stanie zaangażować się jednocześnie w czytanie książki i rozmowę przez telefon? Spróbuj. Nie udało się? Rozmowa przez telefon, czytanie, pisanie czy prowadzenie samochodu są czynnościami angażującymi intensywnie mózg. Można jednocześnie iść i nucić znaną piosenkę, ale nie da się z uwagą czytać książki i tłumaczyć czegoś przez telefon. 

Tak samo kierowca nie jest w stanie prowadzić samochodu i rozmawiać przez telefon, w sposób, który pozwoli mu skupić się na obydwu tych czynnościach jednocześnie. Wykonując obie, efekt jest taki, jakby kierowca był po spożyciu alkoholu. W przypadku jazdy samochodem, kiedy sytuacja na drodze może zmienić się dynamicznie, konsekwencje rozmowy przez telefon mogą być bardzo poważne. Co więcej, dotyczy to zarówno rozmowy prez telefon trzymany w ręku jak i przez zestaw głośnomówiący.

Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu na ten temat, który ukazał się na moto.wp.pl, jak również do obejrzenia piewrwszegofilmu. Czy Ty również mogłabyś lub mógłbyś nie zauważyć znaku stop? Pomimo tego, że używasz zestawu głośnomówiącego?     

 

A jak TY możesz zareagwać?

Jeśli jesteś pasażerem, a kierowca chce odebrać telefon, naraża również Twoje bezpieczeństwo. W ramach „rozbrojenia jego złości”, gdyś nie chciał lub nie chciała pozwolić mu odebrać, możesz postąpić jak na drugim filmie. Podejście do kwestii bezpieczeństwa z humorem, może rozbroić nawet najbardziej zatwardziałą osobę.